Chodník korunami stromov

VZDIALENOSŤ:

Chata Tatry – Chodník korunami stromov – 24 km
Chata Horbek – Chodník korunami stromov – 36 km


Chodník korunami stromov sa nachádza v Bachledovej doline, je to mierne stúpajúci náučný chodník v dĺžke 1234 m, ktorý vás doslova pozdvihne nad koruny okolitých stromov do výšky 24 m. Začína sa v najvyššom bode strediska, kam vás dopraví lanovka, prípadne pešia túra z Bachledovej doliny.

Pre návštevníkov s deťmi, seniorov ako aj všetkých tých, ktorí sa do korún stromov radi komfortne vyvezú slúži kabínová lanovka z Bachledovej doliny, ktorá Vás bezpečne odvezie až k Chodníku korunami stromov. Celé stredisko je bezbariérové. Od nástupu na kabínovú lanovku Gondola Bachledka, následne prechádzka Chodníkom korunami stromov, reštaurácia PANORAMA až po návrat lanovkou naspäť. Pekný vyhliadkový výlet bez problémov s presunom pre rodiny s deťmi a kočiarmi, ako aj pre invalidné vozíky.

Na chodníku nájdete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na niekoľkých zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka. Dozviete sa z nich zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov, ich ochrane i ničivej sile počasia. Nechýba svojrázny humor ani obrázky pre najmenších.

Počas Vašej cesty po Chodníku sa môžete zastaviť na troch adrenalínových zákutiach. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť.

Všetky atrakcie sú samozrejme maximálne zabezpečené.

Záverečná časť chodníka Vás privedie k 32 metrov vysokej 9 – poschodovej veži, ktorej dominuje vyhliadková plošina s úchvatnými panoramatickými pohľadmi tak na Belianske Tatry, ako aj Pieniny a Zamagurie. Tí odvážnejší sa z vrcholu veže na zem môžu dostať spustením po suchom tobogáne, ktorý je vďaka svojej dĺžke 67 m najdlhším svojho druhu na Slovensku, ktorým si môžete skrátiť cestu dole a zároveň užiť poriadny adrenalín. Chodník v korunách stromov je po celej svojej dĺžke bezbariérový a zároveň celodrevený, krásne tak zapadá do okolitého prírodného prostredia.

Chodník je prístupný po celý rok.